Film promocyjny jako skuteczne narzędzie. Case study: AsanteEDU – interaktywne biblioteki w Ghanie

WALKA O KLIENTA W SZUMIE INFORMACYJNYM XXI wieku

W dzisiejszej przestrzeni informacyjnej rozgorzała prawdziwa walka o klienta. Firmy starają się dotrzeć do potencjalnego odbiorcy w dowolny sposób, aby poinformować go – Jesteśmy najlepsi! Mamy najbardziej atrakcyjną cenę! Mamy ekskluzywny asortyment! Oczywiste jest, że w takich warunkach dana osoba stara się odizolować od natłoku informacji, w wyniku czego zadanie specjalisty ds. marketingu staje się jeszcze bardziej skomplikowane.

W rzeczywistości głównym celem jego działalności jest zrozumienie – w jaki sposób możemy przełamać bariery stworzone przez potencjalnego odbiorcę? Innymi słowy – który kanał komunikacji z klientem będzie najbardziej skuteczny? Wybór w tym zakresie jest naprawdę ogromny: media drukowane, różne fora i blogi, elektroniczne wersje popularnych publikacji, kanały radiowe i reklama zewnętrzna, a także sponsoring wydarzeń itp.

Wobec tak dużej ilości bodźców informacyjnych należy szczególnie zwrócić uwagę na fakt, że człowiek znaczną część z nich przyjmuje wizualnie. Już samo to pozwala nam stwierdzić, że jednym z najbardziej efektywnych sposobów komunikacji marketingowej jest stworzenie filmu promocyjnego o firmie czy danym projekcie. Istnieje wiele argumentów przemawiających za taką decyzją, między innymi taki, że film to format, który pomoże Ci nawiązać kontakt z każdą publicznością – wystarczy wybrać odpowiedni kanał komunikacji.

 

CASE STUDY: AsanteEDU + PolakPotrafi.pl + M8 Production House Sp. z o.o.

Dobrym przykładem jest tutaj projekt edukacyjny AsanteEDU, dla którego wybrano zarówno właściwą formę prezentacji działalności jak i kanał komunikacji z potencjalnymi odbiorcami, który idealnie odpowiadał przesłaniu jakie ten projekt niesie. M8 Production House miało zaszczyt przygotować film promocyjny dla AsanteEDU – innowacyjnej koncepcji stworzenia interaktywnych bibliotek w Ghanie. Film został przygotowany na potrzeby platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl.

polakpotrafi.pl

 

Kampania AsanteEDU zebrała na tej platformie łącznie ponad 18 tys. PLN w 2 tygodnie trwania całej akcji. Akcję wsparło 178 osób. Przed produkcją filmu umiejętnie określiliśmy cele kampanii marketingowej. Pomogło to nam oraz członkom projektu poprawnie zdefiniować treść i strategię jego dystrybucji. Explainer crowdfundingowy został przygotowany po to aby zaangażować potencjalne osoby wspierające tę idee, a także w odpowiedni sposób przedstawić całą inicjatywę AsanteEDU w ramach wsparcia edukacji w Afryce. Głównym celem tej produkcji było przekonanie maksymalnej liczby osób do wsparcia ich inicjatywy i dołączenia do realizacji tak szczytnego celu jakim jest propagowanie edukacji wśród dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia przykładowego explainera crowdfundingowego, który przygotowaliśmy dla AsanteEDU:

Jak pokazują badania, tego typu filmy są bardzo korzystnym narzędziem do prezentacji firmy czy też projektu. Platforma crowdfundingowa Kickstarter odnotowała, że przygotowanie takiego materiału podnosi skuteczność kampanii o 114%. Filmy promocyjne i explainery crowdfundingowe przyciągają uwagę wielu odbiorców. Stanowią przekaz reklamowy, który szybko się rozprzestrzenia i na długo pozostaje w pamięci. Aby tak się stało, produkcja filmowa musi być wykonana w sposób profesjonalny i intrygujący.

 

REKOMENDACJE

Dokładnie przeanalizowaliśmy wykorzystywanie filmów jako narzędzia do przyciągania inwestorów i potencjalnych klientów dla Twojej firmy. Nie rób banalnej prezentacji, recenzji produktu, ani nudnego pokazu slajdów. Film promocyjny może stać się instrumentem przyciągającym uwagę ludzi, a także wpłynąć na najgłębsze uczucia tych, których decyzje mogą poważnie wpłynąć na Twój biznes.

Aby zapoznać się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi optymalnej formy produkcji, zapraszamy do wypełnienia naszego krótkiego BRIEFa. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dziękuję za lekturę i pozostaję do Twojej dyspozycji.

Jestem otwarty na pomoc i wsparcie.

Oleksandr Mykhailov
New Business Manager – M8 Production House Sp. z o.o.
Tel.: +48 794 00 26 88
Fax: +48 22 543 73 21
e-mail: omykhailov@m8house.com

Oleksandr Mykhailov

New Business Manager. Posiada doświadczenie zawodowe w zróżnicowanym przekroju. Pracował już zarówno dla polskich jak i zagranicznych spółek, m.in. dla: EBDF S.A. oraz GAMA LLC i Kelmi LLC.