BRIEF – definiuje preferencje klienta B2B

BRIEF

w produkcji filmowej – to krótki formularz, który określa zestaw prostych pytań. Definiuje on głównie preferencje klienta po to aby uniknąć asymetrii informacji oraz wykonać dzieło najwyższej jakości – skrojone na miarę.

W M8 Production House Sp. z o.o. – BRIEF rozwiązuje jednocześnie kilka kwestii: Kierownik Produkcji poznaje istotę zadania i na tej podstawie planuje działania. Natomiast klient wyraźnie wskazuje czego potrzebuje, a czego chciałby uniknąć – dzięki temu – obie strony dokładnie rozumieją, jakie dzieło audiowizualne powinno zostać wykonane.

Różni klienci mają różne oczekiwania, dlatego ważne jest, aby Kierownik Produkcji, przynajmniej w ogólnych kategoriach, zrozumiał, jaki cel chce zrealizować klient. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że BRIEF powoduje opóźnienia i komplikuje proces, jednakże z naszego doświadczenia wynika, że wypełnienie BRIEF’a zajmuje maksymalnie 15 minut a pozwala uzyskać kompleksową wiedzę dot. preferencji klienta.

Zalety BRIEF’a:

1) Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy klient wie, jaki wynik zostanie uzyskany.

2) Klient rozumie proces produkcji: widzi co jest istotne z punktu widzenia produkcji.

3) Klient nie jest rozpraszany dodatkowymi pytaniami z naszej strony.

4) Klient otrzymuje oczekiwany rezultat skrojony na miarę swoich potrzeb.

W jaki sposób wypełnić BRIEF w M8 Production House Sp. z o.o.?

Pozwól, że oprowadzę Cię po nim. Pierwszym pytaniem jest – Kim jesteś? (Krótko mówiąc, podaj: dane swoje kontaktowe, jako osoby odpowiedzialnej za wypełnienie tego formularza i nazwę firmy, którą reprezentujesz).

Typ projektu? Mamy trzy działy usług. Tworzymy wysokojakościowe filmy, animacje 2D/3D oraz Content VR na potrzeby telewizji, Internetu, kin i wszelkich nośników multimedialnych. Następnie, wybierz ten typ projektu który Cię interesuje albo ten który wcześniej omówiłeś z New Business Managerem lub inną osobą reprezentującą M8 Production House Sp. z o.o.

Kolejnym pytaniem jest – Czym się zajmujesz? Możesz tutaj dodać krótki opis działalności Twojej firmy. Określ, czym dokładnie się zajmuje, co oferuje swoim klientom, w jakiej branży działa?  Jesteście nowicjuszami, czy walczycie na rynku od dłuższego czasu? Jakie zasady przyświecają Waszym działaniom?

Cele? Gdzie chcesz wyświetlać swój film / animację? Jakie cele chcesz dzięki niemu osiągnąć?

Twoja grupa docelowa? Kim są Twoi klienci, jakimi są ludźmi i co do nich trafia? Spróbuj określić ich płeć, wiek, wykształcenie, osobowość, styl życia, nawet rejon zamieszkania itp.

Twój wizerunek? Spróbuj odnaleźć kilka słów kluczowych, które odzwierciedlą wizerunek firmy. Pomyśl o zwrotach takich jak świeży, niezawodny, innowacyjny, odważny, profesjonalny, itd.

Konkurencja? Co odróżnia Twoją firmę od konkurencji? Kto jest liderem w branży (w kraju / na świecie)? Czy jest coś co szczególnie podoba Ci się w wizerunku kogoś z konkurencji?

Czego oczekujesz? To jedna z najważniejszych dla nas kwestii. Umieść tu wszystkie szczegóły, które chciałbyś zobaczyć w projekcie. Warto też dodać przykłady, które są według Ciebie dobrą inspiracją.

Czego chcesz uniknąć? Wypisz wszystkie rzeczy, których na pewno nie chciałbyś umieścić w projekcie.

Wrzuć pliki Wyślij wszystkie materiały, które  będą pomocne podczas tworzenia projektu.

Start: Termin, kiedy chciałbyś żeby zaczął się proces produkcji z naszej strony.

Deadline: Termin, kiedy chciałbyś zacząć korzystać z produktu. Jeśli nie masz ostatecznego terminu, możesz nas też o tym poinformować np. zaznaczając opcję „Jakie terminy? Ma być pięknie!”.

Na koniec zostały nam takie elementy jak Przewidywany budżet oraz Sposób w jaki dowiedziałeś o M8 Production House Sp. z o.o..

Głównym celem BRIEF’a jest określenie właściwego wykorzystania produktu końcowego:  tego kto i dlaczego oferuje ten produkt, do kogo jest on kierowany, jaki jest najlepszy czas na jego dostarczenie, a także co stanowi największą wartość produktu. Zdarza się, że nawet bez BRIEF’a można zaprojektować skuteczną reklamę. W każdej regule są wyjątki. Zamiast jednak liczyć na przypadek, proponujemy bardziej profesjonalne rozwiązanie dla Twojej firmy i poświęcenie chwili na wypełnienie naszego formularza.

Link do BRIEFa znajduje się tutaj: BRIEF – wystarczy kliknąć 🙂

Dziękuję za lekturę i pozostaję do Twojej dyspozycji.

Jestem otwarty na pomoc i wsparcie.

Oleksandr Mykhailov
New Business Manager – M8 Production House Sp. z o.o.
Tel.: +48 794 00 26 88
Fax: +48 22 543 73 21
e-mail: omykhailov@m8house.com

Oleksandr Mykhailov

New Business Manager. Posiada doświadczenie zawodowe w zróżnicowanym przekroju. Pracował już zarówno dla polskich jak i zagranicznych spółek, m.in. dla: EBDF S.A. oraz GAMA LLC i Kelmi LLC.