Filmy 360° (VR) – dlaczego zdobywają popularność?

Technologia rozwija się bardzo dynamicznie – dziś na każdym kroku mamy do czynienia z nowinkami, które pozwalają nam lepiej funkcjonować w rzeczywistości. W odpowiedzi na potrzeby rynku wykształciły się niesamowite narzędzia, dzięki którym można łatwiej docierać do znacznie szerszego grona klientów, a także jeszcze mocniej angażować ich zmysły. Produkcja spersonalizowanego, przystosowanego do potrzeb danego przedsiębiorstwa filmu przestało być trudne – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą cieszyć się teraz widocznością w mediach gwarantowaną między innymi przez coraz bardziej popularne filmy 360°(sferyczne) wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości (VR). W poniższym artykule pochylimy się właśnie nad tą interesującą formą reklamy.

VR

Filmy 360° (sferyczne) tworzy się dzięki coraz bardziej obecnej w naszym życiu technologii VR (wirtualnej rzeczywistości). Specjalne okulary (gogle VR) pozwalają na przekazanie treści w interesujący i angażujący sposób, trafiając lepiej przede wszystkim do młodszych pokoleń. Profesjonalny dom produkcyjny przygotowuje dla swoich klientów kreatywne filmy sferyczne, w oparciu o technologię VR, dzięki którym możliwe jest pokazanie produktów oraz usług w zupełnie innym świetle i z innej perspektywy, w której głównym bohaterem akcji staje się osoba oglądająca taki film. Daje to szersze pole do popisu dla osób z działów marketingu i sprzedaży, które mogą zaprojektować niesamowite i angażujące koncepcje na produkcje filmowe w technologii VR. Tego typu technologia nie jest jeszcze powszechnie wykorzystywana, dlatego tym bardziej opłaca się decydować na tworzenie produkcji właśnie z jej wykorzystaniem.

Produkcje sferyczne są również bardzo dobrym nośnikiem informacji merytorycznych i mogą służyć do przeprowadzania szkoleń (np. z zakresu BHP), wdrażania nowych pracowników do organizacji, a także przedstawiania im popularnych i dobrych praktyk w organizacji. Taka forma komunikacji nie dość, że nie będzie nudna – jak ma to miejsce z typowymi / obowiązkowymi szkoleniami, ale również będzie mieć dużo wyższy poziom absorpcji wiedzy poprzez lepsze zaangażowanie zmysłów grupy docelowej.

Udana strategia biznesowa bardzo często polega na wyprzedzeniu konkurencji, dlatego warto celować w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zdecydowanie wyróżnią naszą firmę spośród firm konkurencyjnych. Sytuacja w innych krajach – dokąd wirtualna rzeczywistość (VR) dotarła wcześniej – pokazuje, że kwestią czasu jest, by i u nas znalazła ona wielu zwolenników. Prawdopodobnie już za kilka lat okulary (gogle) VR staną się ogólnodostępne i praktycznie każdy będzie miał je w swoim domu – tak jak teraz telewizory czy też komputery przenośne. Ten, kto zainwestuje w produkcję filmów 360° (sferycznych) będzie wówczas miał znaczną przewagę nad konkurencją, niezależnie od tego, jaką branżą się zajmuje.

Idąc z duchem czasu można wyłącznie zyskać. Większość branż musi podejmować działania zmierzające ku unowocześnieniu działalności, gdyż dzięki temu można usprawniać pracę oraz docierać do młodszych pokoleń zainteresowanych technologią oraz przyzwyczajonych do bycia zaskakiwanymi. By nie ominąć nikogo, należy docierać do szerokiej publiczności, w tym celu film 360° (sferyczny) z pewnością doskonale się sprawdzi. Każdy przedsiębiorca czy też ekspert od komunikacji i marketingu swojej marki – śmiało spoglądający w przyszłość – powinien zainteresować się taką formą reklamy.

Natomiast przykładem takiej produkcji sferycznej (z dodatkowym użyciem specjalistycznego drona) może być spot reklamowy wykonany dla Ministerstwa Obrony Narodowej (MON), który przygotowaliśmy w formie „płaskiej” do wyświetlania w telewizji, kinach i Internecie:

Aby zapoznać się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi optymalnej formy produkcji, zapraszamy do wypełnienia naszego krótkiego BRIEFa. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dziękuję za lekturę i zapraszam do współpracy z naszym kreatywnym zespołem,

Mateusz Bereziewicz

Doświadczony Przedsiębiorca, CEO i Mentor. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym domem produkcyjnym, a także w negocjacjach z kluczowymi partnerami na rynku.