Reklama dźwignią handlu

Nawet niewielkie sukcesy można przekuć w coś dużego, jeśli tylko posiada się wiedzę w jaki sposób odpowiednio działać. Nagłaśnianie dokonań swojej firmy jest bardzo istotne – jednorazowo wykonane duże, interesujące zlecenie nie będzie wystarczające jeśli nie wyciągniemy z tego żadnych korzyści. W biznesie kluczową sprawą jest to, aby reklamować swoje dokonania i przedstawiać je w odpowiedniej formie na zewnątrz, by robiły firmie dobrą reklamę – właśnie dlatego wiele firm decyduje się na korzystanie z domów produkcyjnych, które mogą znacznie przyczynić się do nagłośnienia sukcesów przedsiębiorstwa i znacznego zwiększenia dochodów. Jak to się mówi – „reklama dźwignią handlu” i faktycznie tak też jest…

Filmy korporacyjne metodą na skuteczną reklamę

Korzyści płynące z odpowiedniej reklamy mogą być niewyobrażalne, trzeba tylko powierzyć zadanie prawdziwym ekspertom w swojej dziedzinie. Studio animacji może przygotować wysokiej jakości, angażujące uwagę odbiorcy – explainery animowane, a wyspecjalizowane domy produkcyjne zaprojektują i wyprodukują jakościowe, kreatywne filmy korporacyjne, które przyciągną uwagę i nakierują na firmę potencjalnego klienta czy też idealnego pracownika. Istnieje wiele możliwości promowania własnego przedsiębiorstwa i warto korzystać tych najbardziej angażujących form. Udział w targach, strona internetowa, ulotki – to wszystko bardzo cenne pomoce i wsparcie działań reklamowych, jednak w dobie XXI w. i wszechobecnego Internetu, a także obecnej pandemii COVID-19 – należy sięgać po więcej. Produkcja video ma znacznie bardziej namacalne korzyści. Większość potencjalnych odbiorców korzysta dzisiaj z Internetu lub telewizji, widoczna w mediach, atrakcyjna reklama, przyczyni się do tego, że dostrzeże nas olbrzymia rzesza ludzi. Dobrze przygotowany spot reklamowy w subtelny sposób opowie o sukcesach firmy, natomiast scenariusz przygotowany przez ekspertów od marketingu sprawi, że reklama będzie celowała w konkretną grupę osób. Kluczowe jest tutaj to, by produkcja filmowa posługiwała się językiem potencjalnego odbiorcy. W spocie reklamowym pojawia się zatem specjalnie dobrany język (werbalny jak i niewerbalny) – bliski osobom interesującym się daną branżą czy też zagadnieniem. W ten sposób komunikujemy się z odbiorcą w optymalny dla niego sposób – angażując wszystkie możliwe zmysły, a także wpływając na jego procesy zakupowe oraz podejmowane decyzje. Tego typu elementy zawsze zostają uwzględnione przez dobre domy produkcyjne, dlatego też warto zaangażować w proces produkcyjny wyspecjalizowane w tym podmioty tj. dom produkcyjny i agencję reklamową.

Profesjonalne reklamy są dzisiaj podstawą sukcesu przedsiębiorstw. Połączenie atrakcyjnego przekazu wizualnego z doskonałą widocznością w sieci jest w tej chwili najbardziej skutecznym sposobem na właściwe przedstawienie walorów swojej firmy. Większość dużych przedsiębiorstw reklamuje się w mediach, korzystając właśnie z krótkich, lecz treściwych i angażujących reklam. To właśnie dzięki temu można osiągnąć sukces zachęcając potencjalnych klientów do zwrócenia uwagi na działalność którą się zajmujemy – niesie to ze sobą niewymierne korzyści.

Natomiast przykładem takiej produkcji reklamowej może być spot reklamowy wykonany dla korporacji T-Systems i T-Mobile w wersji global z native speakerem, który prezentuje możliwości pracy zdalnej za pomocą narzędzi firmy Microsoft – Office 365:

Aby zapoznać się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi optymalnej formy produkcji, zapraszamy do wypełnienia naszego krótkiego BRIEFa. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dziękuję za lekturę i zapraszam do współpracy z naszym kreatywnym zespołem,

Mateusz Bereziewicz

Doświadczony Przedsiębiorca, CEO i Mentor. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym domem produkcyjnym, a także w negocjacjach z kluczowymi partnerami na rynku.