Oryginalne formy reklamy – filmy sferyczne 360, timelapse i explainer animowany

Film sferyczny 360, timelapse i explainer animowany

W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem technologii powstają coraz to nowe sposoby na reklamę firmy, własnych produktów oraz wykonywanych usług. Jako że media są swego rodzaju „miejscem” na przyciągnięcie uwagi największej liczby potencjalnych klientów, to one wykorzystywane są do stworzenia ciekawych reklam. Reklamy mogą mieć formy typowych, krótkich spotów, animacji 3D czy też filmów korporacyjnych. Obecnie jednymi z najbardziej interesujących form reklamy są explainer video, film 360 oraz film typu timelapse. Co je charakteryzuje?

Explainer animowany


Explainer video to nazwa krótkiego filmu, który może przybierać najróżniejsze formy. Jego celem jest przede wszystkim zastosowanie biznesowe, czyli zwiększenie sprzedaży produktów i usług, wzbudzenie zainteresowania firmą lub produktami wśród potencjalnych klientów czy też ogólne budowanie świadomości czym jest produkt. Obszary biznesowe, w jakich stosuje się explainer video to przede wszystkim HR, PR, marketing oraz standardowa sprzedaż. Najczęściej tego typu film przybiera formę krótkiego przedstawienia procesu funkcjonowania start upu czy też biznesu. Jest jednym ze skuteczniejszych form reklamy.

Technika timelapse


Film timelapse jest kolejną z nowoczesnych metod reklamy. Technika ta znana jest większości osób, które nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że już kiedyś widziały film tego typu pod postacią ujęć z szybko poruszającymi się po niebie chmurami i nocą zmieniającą się w dzień. Ta interwałowa technika poklatkowych ujęć polega przede wszystkim na odpowiednim uchwyceniu obrazu w równych odstępach czasowych. Odstępy mogą trwać co sekundę, dzięki czemu zdjęcia montowane później w film puszczane są nawet jako kilkadziesiąt klatek na sekundę. Tak jak przy explainer video, filmy typu timelapse mogą przybierać różną formą. Wszystko zależy od indywidualnej inwencji twórczej i wymagań klienta.

Filmy sferyczne w 360°


Technologia wirtualnej rzeczywistości to jedna z bardziej znanych metod reklamy. Zarówno filmy VR, jak i filmy 360° cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów i poprawiają wskaźniki sprzedaży. Tego typu filmy mogą również przyjmować różne formy – na przykład reportażu, spotu reklamowego czy też wizualizacji lub animacji 3D. Wszystkie te sposoby są świetną metodą reklamy dla firm specjalizujących się w różnych dziedzinach. Jest tak dlatego, że dzięki filmom 360 stopni można stworzyć niezwykle kreatywne kampanie marketingowe i ukazać odbiorcom produkty firmy w zupełnie nowym świetle. Tego typu filmy mogą też być dobrym sposobem na zaprezentowanie wnętrza firmy lub przedstawienie najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas funkcjonowania korporacji. Filmy 360° cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród architektów, deweloperów, biur podróży i dużych firm marketingowych.

Podsumowując, wśród form reklamy można wyróżnić różne rozwiązanie, a jednymi z najnowocześniejszych w dzisiejszym świecie są filmy 360°, timelapse’y i explainery. Każdy z nich ma swoje zalety i nadaje się do stosowania w różnych dziedzinach życia. Tego typu formy reklamy są bardzo pozytywnie odbierane na rynku i często wpływają na duży wzrost wskaźnika sprzedaży.

Aby zapoznać się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi optymalnej formy produkcji, zapraszamy do wypełnienia naszego krótkiego BRIEFa. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dziękuję za lekturę i zapraszam do współpracy z naszym kreatywnym zespołem,

Mateusz Bereziewicz
CEO & Executive Producer – M8 Production House Sp. z o.o.

Mateusz Bereziewicz

Doświadczony Przedsiębiorca, CEO i Mentor. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym domem produkcyjnym, a także w negocjacjach z kluczowymi partnerami na rynku.