Wideo marketing – najskuteczniejsza forma promocji firmy

Filmy promocyjne / spoty reklamowe?

Promowanie i to skuteczne, z wykorzystaniem właściwych środków i narzędzi – to w dzisiejszych czasach konieczność właściwie w każdej branży. Przyglądając się jednak dostępnym środkom promocji szczególną uwagę należy zwrócić na materiały wideo. Jest to wyjątkowo skuteczna metoda, jeśli tylko wiemy jak wykorzystać jej potencjał. Co zatem warto wiedzieć o filmach promocyjnych i w jakich aspektach mogą one być dla nas szczególnie pomocne?

produkcja filmowa

Dlaczego filmy promocyjne?

Treści reklamowe przekazywane w formie wideo są zauważalne przez odbiorców oraz, co szczególnie istotne, dobrze przez nich przyswajane. Dzięki temu rozwiązanie to ma bardzo dużą siłę oddziaływania. Przystępna forma, atrakcyjna wizualnie szczególnie dobrze sprawdza się w Internecie, gdzie absorbuje uwagę osób, które zwykle reklamy ignorują. Na plus należy tu także zaliczyć możliwość dużego ukierunkowania treści, przy dokładnym określeniu targetu i dobraniu właściwych środków można stworzyć niezwykle skuteczne filmy promocyjne, które z dobrym skutkiem wypromują ofertę handlową czy usługową.

Jednocześnie, choć materiały wideo chętnie oglądane przez potencjalnych klientów nie zawsze bywają równie skuteczne, tu ważne jest zarówno odpowiednie wykonanie – profesjonalne, jak i właściwy pomysł, o który także nie łatwo. Dlatego produkcja filmowa powinna zostać zawsze powierzona doświadczonej firmie, która potrafi dobrać najefektywniejsze rozwiązania i środki. Produkcja filmów reklamowych to złożony proces o wielu etapach. Szczególnie istotne jest jednak opracowanie projektu uwzględniającego scenariusz spotu reklamowego oraz wykaz rozwiązań, jakie mają przy jego realizacji zostać zastosowane. Od tego, jak zaplanowana została realizacja produkcji filmowej, zależeć będzie bowiem to na ile końcowy materiał będzie skuteczny. Warto także zaznaczyć, że filmy promocyjne to nie tylko materiały mające na celu promowanie produktu czy usługi – filmy, to także materiały mające na celu tworzenie pozytywnego wizerunku marki czy też pomóc w budowaniu odpowiednich relacji pracowników względem firmy.

Filmy korporacyjne – niedoceniane narzędzie B2B

Wśród wielu możliwości, jakie dają nam materiały wideo często zapominamy o takim rozwiązaniu, jakim są filmy korporacyjne – tymczasem jest to narzędzie, które skutecznie możemy wykorzystać do promocji marki. Są to materiały o charakterze spotów reklamowych, w których w dynamicznej, atrakcyjnej i przystępnej formie można zaprezentować najważniejsze aspekty firmy, które w oczach potencjalnego klienta czynią ją konkurencyjną. Nie zapominajmy bowiem o tym, że skuteczna promocja firmy to także budowanie jej wizerunku. Warto także pójść o krok dalej i pomyśleć o filmach wizerunkowych. Te materiały mają nieco inny charakter – nie tyle promują one samą firmę, co przybliżają jej strukturę. Pozwalają ją lepiej poznać nie tylko klientom, ale także i partnerom biznesowym, co jest bardzo ważnym elementem budowania właściwych relacji.

Materiały wideo w porównaniu z innymi formami przekazu treści marketingowych mają znacznie większą siłę przekazu. Nie giną one tak łatwo w szumie informacyjnym, a atrakcyjna i przystępna forma sprawiają, że są one chętniej wybierane przez potencjalnych odbiorców. Wszystko to sprawia, że jest to efektywne narzędzie promocji firmy na wielu płaszczyznach – z którego zdecydowanie warto skorzystać.

Aby zapoznać się z naszymi rekomendacjami dotyczącymi optymalnej formy produkcji, zapraszamy do wypełnienia naszego krótkiego BRIEFa. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dziękuję za lekturę i zapraszam do współpracy z naszym kreatywnym zespołem,

 

Mateusz Bereziewicz
CEO & Executive Producer – M8 Production House Sp. z o.o.

Mateusz Bereziewicz

Doświadczony Przedsiębiorca, CEO i Mentor. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym domem produkcyjnym, a także w negocjacjach z kluczowymi partnerami na rynku.